29. 6. 2023
Autor: Markéta Hrdinová
Náchlaďte se na místech, kde se o to nestarám
zdroj: Pixabay

V průběhu horkých letních dní není nic příjemnějšího než ocitnout se na místě, kde se můžeme osvěžit a načerpat energii. Ačkoliv existuje celá řada míst, která lákají svými bazény, koupališti či jezery, jsou i taková, kde se o možnost osvěžení nestará nikdo. Na těchto místech však právě můžeme zažít jedinečný zážitek, kdy nejsme zahlceni davem lidí a můžeme si užít klid a ticho. Připravte se na to nevšední jemné osvěžení, pokud se vydáte na místa, kde se o to nestarám.

1. Náchlaďte se v nejlepších bazénech

V létě není nic lepšího než si užít osvěžující chvíle v bazénu. A naštěstí, Česká republika nabízí mnoho skvělých bazénů, ve kterých si můžete užívat relaxace a zábavy. Od venkovních bazénů obklopených přírodou po moderní kryté bazény s vodními atrakcemi, Česko má pro každého návštěvníka něco k dispozici.

Jedním z nejoblíbenějších a nejluxusnějších zimních bazénů v České republice je Aquapalace Praha. Tento obrovský komplex nabízí několik bazénů s různými teplotami vody, vodní atrakce, tobogany a lázně. Navíc si zde můžete také vychutnat masáže a saunování. Aquapalace Praha je ideální volbou pro rodiny s dětmi i páry, kteří chtějí strávit relaxační den v luxusu.

Pokud preferujete přírodní prostředí, můžete navštívit outdoorový bazén v koupališti Koupaliště Výstaviště v Praze. Tento bazén se nachází v překrásném parku a nabízí skvělý výhled na Pražský hrad. Kromě bazénu si zde můžete zaplavat také v jezeře, které je součástí koupaliště. To je ideální volbou pro milovníky přírody a aktivního odpočinku.

Pro ty, kteří hledají neotřelou zábavu, je zde letní vodní park Špindlerův Mlýn. Tento park je vybaven skoky do vody, skluzavkami, trampolínami a dalšími vodními atrakcemi. Je ideální pro adrenalinové nadšence a ty, kteří mají rádi akční zážitky. Když bude hodně horko, můžete se zde skvěle ochladit a zároveň si užít neskutečnou zábavu.

Toto jsou jen některé z nejlepších bazénů, které Česká republika nabízí. Ať už hledáte luxusní relaxaci, krásné přírodní prostředí nebo akční zábavu, můžete si být jisti, že zde najdete bazén, který splní vaše očekávání a umožní vám užít si nezapomenutelné letní dny.

2. Relaxujte na plážích s nejlepšími koktejly

Vyrazte na dovolenou a zažijte skvělý odpočinek na pláži s nádherným výhledem na moře. Naše destinace nabízí široký výběr pláží, kde si můžete užívat sluneční paprsky a osvěžující koktejly.

Přijďte se dobře najíst v plážových barech a restauracích, které nabízejí chutná jídla a pestrou paletu originálních drinků. Můžete si vybrat mezi tradičními koktejly, jako je pina colada nebo mojito, nebo si vychutnat exotické mixy s místními ingrediencemi. Užijte si dokonalý západ slunce s koktejlem v ruce a relaxujte na pohodlných lehátkách na pláži.

Pro milovníky dobrodružství je k dispozici i mnoho vodních aktivit. Můžete si půjčit kajak, skútr nebo plovoucí sedačku a prozkoumat okolní pobřeží. Nebo se ponořte do podmořského světa a vyzkoušejte šnorchlování nebo potápění. Po náročném dnu na pláži si dopřejte masáž přímo u moře a nechte se hýčkat příjemnými vůněmi a relaxační hudbou.

Kromě aktivit na pláží si můžete také prohlédnout okolní památky a přírodní krásy. Navštivte historická města a procházejte se jejich úzkými uličkami, vydejte se na výlet do národního parku, nebo si vyhledejte některé z místních festivalů a oslav.

Užijte si relaxaci na pláži s nejlepšími koktejly a získávejte nové energii v nádherném prostředí. Vybírejte si z široké nabídky pláží a aktivit a vytvořte si nezapomenutelnou dovolenou plnou radosti a pohody.

3. Objevte skryté ledové jeskyně

V České republice se nachází mnoho překrásných přírodních skvostů a jedním z nich jsou skryté ledové jeskyně. Tyto ledové jeskyně jsou unikátní fenomén, který láká mnoho turistů i vědců. Jedná se o podzemní jeskyně, které jsou vyplněné ledem po většinu roku.

Většina ledových jeskyní se nachází ve vyšších polohách hor, v oblastech s chladným podnebím. Nejznámějšími místy, kde můžete objevit tyto skryté krásy, jsou Jeseníky a Krkonoše. Jeskyně mohou být menší, ale existují i velké jeskyně, které mají rozsáhlé systémy chodeb a komor.

Procházka ledovou jeskyní není jen obyčejnou procházkou. Je to opravdový zážitek, kdy můžete obdivovat zcela neuvěřitelnou krásu přírody. Světlo se odráží od ledu a vy můžete pozorovat různé tvary a barvy. Ledové klíny, stalaktity a ledové vodopády vytvářejí nádherné scenérie.

Dalším zajímavým jevem ledových jeskyní jsou ledové sochy. Ty vznikají postupně tání a mrazem, takže se stále mění a vy se nikdy neunudíte pohledem na tento neuvěřitelný přírodní výtvor. Pro záchranu ledových jeskyní je důležité zachovávat přísná pravidla ochrany, jako je například nečistit led, aby se životodárné jezero nepoškodilo.

4. Vydejte se na dobrodružnou raftingovou výpravu

Plánování dovolené může být vzrušující a naprosto jedinečnou možností prozkoumávání nových míst a zažívání dobrodružství. Pokud hledáte adrenalinový zážitek, raftingová výprava může být tou správnou volbou.

Rafting je sport, při kterém se vesluje na nafukovacích člunech po divokých řekách. Tato činnost je vhodná pro dobrodružné jedince, kteří milují adrenalin a zábavu. Česká republika nabízí mnoho malebných lokalit, kde si můžete vyzkoušet rafting i pokud nejste zkušení plavci či veslaři.

Jednou z oblíbených lokalit pro rafting v České republice je řeka Vltava. Jednodenní výprava vás provede překrásnou krajinou a umožní vám zažít adrenalinový zážitek při překonávání peřejí. Pro ty odvážnější jsou k dispozici i vícedenní raftingové výpravy, které zahrnují přespání v kempu nebo stanování u řeky.

Při raftení byste měli bezpečnost vždy brát vážně. Je důležité dodržovat pokyny a doporučení zkušených instruktorů. Při výběru organizátorů raftingových výprav se ujistěte, že mají nezbytné povolení a certifikace, a že vám poskytnou kompletní bezpečnostní vybavení.

Připravte se na dobrodružnou raftingovou výpravu a vstupte do světa adrenalinu a přírodní krásy. Zažijte unikátní zážitek, který si budete pamatovat po zbytek života.

5. Objevte osvěžující vodopády v přírodě

Navštěvování vodopádů je nejen fascinující zážitek, ale také skvělý způsob, jak se osvěžit v horkých letních dnech. Česká republika skýtá mnoho krásných vodopádů, které stojí za návštěvu. Pokud milujete přírodu a rádi objevujete nová místa, zde je pár tipů na zajímavé vodopády, které vás okouzlí.

1. Vodopád Kamýk

Vodopád Kamýk se nachází na Šumavě poblíž městečka Modrava. Je to jeden z nejvýraznějších vodopádů v České republice a přitahuje mnoho turistů každý rok. Vodopád vytváří malebný proud padající přes kamennou stěnu do hlubokého přírodního koryta. Je obklopen nádhernou lesní krajinou a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

2. Vodopád Světla

Vodopád Světla se nachází v Krkonoších poblíž obce Pec pod Sněžkou. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst v této oblasti a zároveň jediný přírodní vodopád v Krkonoších. Je pojmenován po spektakulárním záři, kterou vytváří sluneční paprsky v kombinaci s kaskádami vody. Je zde také možnost koupání, což ho činí populárním cílem v letních měsících.

3. Vodopád Zámecký

Vodopád Zámecký se nachází v severní části Čech, nedaleko města Děčín. Je to nejvyšší vodopád na území České republiky s výškou téměř 16 metrů. Je součástí přírodní rezervace Labské pískovce a nabízí nádherný výhled na okolní skalní stěny a údolí. Kolem vodopádu vede značená turistická stezka, která zaručuje skvělé výhledy a příjemnou procházku v přírodě.

4. Vodopád Pekelné Doly

Vodopád Pekelné Doly se nachází na severovýchodě Čech, nedaleko města Děčín. Je to jedinečné místo tvořené kaskádami a úzkými soutěskami. Některé z kaskád dosahují výšky až 12 metrů a vytvářejí impozantní zvuk a obraz, který zanechá v návštěvnících hluboký dojem. Celý okolní areál je krásně upravený a je tu také možnost posedět v přilehlé restauraci s výhledem na vodopády.

6. Užijte si zimu na sjezdovkách obklopeni nádhernou krajinou

Během zimního období, kdy je v České republice dostatek sněhu, je naše země ideálním místem pro lyžování a snowboarding. Nabízíme řadu skvělých sjezdovek, které vám umožní zažít adrenalinovou jízdu zároveň s krásným výhledem na okolní krajinu. Nejenže si můžete užít sportování ve sněhu, ale také si prohlédnout nádhernou přírodu, která Česko nabízí.

Vydejte se na jednu z mnoha hor v Česku a zažijte vzrušující den na svahu. Seznámíte se s různými druhy sjezdovek – od těch pro začátečníky, kteří se teprve učí lyžovat, až po náročné tratě pro zkušené lyžaře a snowboardisty. Během svého výletu si můžete vychutnat nejen samotnou jízdu, ale také procházky v přírodě, občerstvení v horských chatách a relaxaci ve wellness centrech, které jsou obvykle nedaleko od sjezdovek.

Výhodou českých hor je také jejich dostupnost. Většina lyžařských středisek se nachází v blízkosti větších měst, což znamená, že se tam snadno dostanete nejen autem, ale také veřejnou dopravou. Ať už jste začátečník nebo zkušený lyžař, najdete v Česku sjezdovky, které se přizpůsobí vašim potřebám a dovednostem.

Pokud máte rádi zimu a sportování na sněhu, není lepší místo než české sjezdovky. Během svého výletu zde zažijete adrenalinové okamžiky, užijete si krásnou přírodu a zažijete neopakovatelné zážitky, které vás budou provázet dlouho poté, co se vrátíte domů.

V létě, kdy teploty stoupají a slunce nám dává na vědomí, že léto je v plném proudu, hledáme způsoby, jak se ochladit a uvolnit. Ačkoli se mnoho lidí obrací k veřejným bazénům, jezero nebo moři, je tu také mnoho skrytých míst, která nabízejí osvěžení bez davů turistů. Co je nejlepší na těchto kamenných nebo skrytých úkrytech, je to, že na ně nikdo jiný neví nebo prostě na jejich existenci nestará. A tak, pokud toužíte po klidu a tichu a chcete si užít chvíle chlazení bez rušivých elementů, vyražte do těchto míst, která zůstávají neznámá a nepronásledovaná masami turistů.

Přidejte si rady a návody na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si rady a návody na hlavní stránku Seznam.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *